Image Alt
Blog
Parki narodowe Szwecja

Spacer po Szwecji — Skania pieszo

Jednym z najwspanialszych regionów Szwecji jest bezsprzecznie Skania. Zachwyca krajobrazem, tak odmiennym od reszty kraju, wyjątkowymi zabytkami i przyjaznymi warunkami atmosferycznymi. W dzisiejszym wpisie wybierzemy się na spacer po Szwecji w bardzo skandynawskim stylu, czyli aktywnie i na świeżym powietrzu. Sprawdzimy, co możemy zobaczyć w Skanii, poruszając się pieszo.

1. Wspaniała natura

2. W murach klasztoru

3. Cydrowy szlak

4. Spacer po Szwecji, a korzyści dla zdrowia.

Wspaniała natura

Aby ujrzeć piękno północnej natury, najlepiej udać się na spacer po Szwecji. Z pewnością do miejsc wartych zobaczenia zalicza się Park Narodowy Söderåsen. Kilometry pięknego lasu,  Skandynawski Wielki Kanion, jaskinia Snuvestuan. Planując spacer po Szwecji, nie można pominąć tego cudu natury.


Równie piękny co Söderåsen jest Park Narodowy Stenshuvud, który również jest nazywany mitologiczną krainą trolli i olbrzymów. Spacer po jego terenie warto urozmaicić sobie związanymi z nim legendami, które z pewnością zachwycą nie tylko najmłodszych uczestników wycieczki. Choć cała Skania jest wyjątkowym pod względem geologicznym miejscem, w Stenshuvud szczególnie łatwo będzie Wam dostrzec jego unikatowe kształty.

W murach klasztoru

Fani historii też śmiało mogą wybrać się na ciekawy spacer po Szwecji i jej zabytkach. Jednym z nich, niewątpliwie jest klasztor Bosjokloster. Średniowieczne mury niegdyś stanowiły schronienie dla wędrujących w kierunku Lund pielgrzymów, a dziś Wy możecie wcielić się w rolę pieszych podróżników i zwiedzić zakamarki tego wyjątkowego miejsca.

Choć nazywany jest również zamkiem, pierwotnie był klasztorem, założonym w 1080 r. przez Zakon Benedyktynów. Bliskość malowniczego jeziora, wspaniała zabudowa, ziołowy ogród, sklep z niebanalnym rękodziełem, to wszystko sprawia, że spacer po klasztorze jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia.

Cydrowy szlak

Spacery są same w sobie przyjemne, lecz co powiecie na taki urozmaicony kieliszkiem cydru? Za płynne złoto regionu Skanii uważa się Kivik — cydr pochodzący z lokalnych jabłkowych sadów. 

Ich owoce wykorzystuje się również do wyrobu przetworów oraz soków, lecz to właśnie cydr ze Skanii cieszy się największą popularnością.

Będąc tam warto odwiedzić Dom Jabłka, w którym można zapoznać się z wieloletnią historią miejsca. Spacer po tej jabłkowej krainie z pewnością spodoba się każdemu, w końcu, nie ma to jak słodka nagroda za przebyte kilometry w postaci szarlotki lub kieliszka cydru.

Spacer po Szwecji, a korzyści dla zdrowia.

Piesze zwiedzanie Skanii to nie tylko radość dla oczu. Spacer po Szwecji to okazja do sporej dawki ruchu, a piękne krajobrazy będą bardzo skuteczną motywacją.
Chociaż często niedoceniane, spacery są idealną formą aktywności, którą możemy uprawiać niezależnie od wieku. Chcecie zrobić coś dla ciała i ducha? Udajcie się na jeden z geospacerów po Szwecji z oferty Unity Line.

W kuźni Thora – szlakiem wygasłych wulkanów Skanii

W krainie trolli, olbrzymów i cydrowych napojów

źródło: https://www.bosjokloster.se/home

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta