Image Alt
Blog

Skandynawia oczami młodych

W krajach skandynawskich, dzieci oraz młodzież uważa się za skarb narodowy. Najmłodsi obywatele traktowani są tu z dużym szacunkiem, a ich głos wybrzmiewa donośnie i nigdy nie jest ignorowany. Takie właśnie nastawienie było inspiracją dla Unity Line do nawiązania współpracy dziennikarskiej z II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie.

widok na budynek polskiej szkoly skandynawskie podroze

Dlaczego zdecydowaliśmy się na taki krok? Ogromnie ciekawi nas, jak Skandynawię postrzega najmłodsze pokolenie Polaków. Czy region ten jest dla nich ciekawy? Czy wartości naszych północnych sąsiadów są im bliskie? Czy warto ich naśladować? A może Europa Północna w ogóle nie jest warta ich uwagi?

Należy podkreślić, że pisać będą dla nas uczniowie jednego z najlepszych liceów w województwie zachodniopomorskim. Warto więc dowiedzieć się, co mają nam do powiedzenia. Podobnie do naszych skandynawskich sąsiadów – uważamy, że głos młodych jest bardzo ważny. Jest to w końcu głos naszej przyszłości!

Z tego względu zależy nam, aby młodzi pasjonaci dziennikarstwa mieli szansę na rozwój swych talentów. Bardzo ważne jest dla nas również to, by ich prace były publikowane, a nie odkładane do szuflady. Dlatego postanowiliśmy udostępnić im miejsce na naszym blogu. Uczniowie otrzymali swój własny dział, na którym regularnie będą pojawiać się ich autorskie teksty.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca z II LO w Nowogardzie będzie długa i owocna. Liczymy też, ze rozwinie się – nie tylko z korzyścią dla naszego bloga, ale przede wszystkim dla publikujących u nas autorów. Unity Line dołoży wszelkich starań, aby tak właśnie się stało.

Autorkami pierwszych wpisów są: Ola Powałka i Wiktoria Maknia. Od razu widać, że będzie ciekawie! Chcecie wiedzieć co to jest Surströmming? Wiedzieliście, że Szwedzi to zapaleni czytelnicy i niereformowalni kawosze? Dowiemy się też, jak zwykły SMS może uratować ludzkie życie i poczytamy o szwedzkim podejściu do ekologii. Zapraszamy do czytania naszego bloga!

foto: pexels.com

#Szwecja Aktywnie atrakcje Bornholm boże narodzenie ciekawostki Cydr Dania finlandia Fiordy historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Parki narodowe Plaże przy współpracy Rozrywka skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje transport Wakacje warto zobaczyć Wikingowie Zamki Zorza polarna Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta