Image Alt
O skandynawii

Kraje skandynawii na wyciągnięcie ręki

Skandynawia od lat zachwyca jakością życia, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, intrygującymi propozycjami kulturalnymi i ciekawym podejściem do edukacji. Nic dziwnego, że tak wielu Polaków decyduje się na emigrację lub podróż do Szwecji, Norwegii czy Danii. Te słynne kraje skandynawskie pasjonują niejednego amatora sportu, miłośnika kina i zapalonego podróżnika. Rośnie także zainteresowanie kursami językowymi, które jeszcze bardziej przybliżają nam ukochaną kulturę skandynawską.

Z czego słynie Skandynawia?

Pasjonujesz się Skandynawią? A może planujesz podróż życia i zastanawiasz się, co musisz wiedzieć przed wyjazdem? Z naszych wpisów dowiesz się, z czego słynie Skandynawia i odkryjesz zwyczaje, kulturę oraz historię północnych krajów. Poznasz też odpowiedź na odwieczne pytanie o to, czy Islandia i Finlandia należą do Skandynawii oraz znajdziesz mnóstwo inspiracji filmowych, muzycznych i książkowych. Oto miejsce tworzone przez pasjonatów dla pasjonatów, w 100% poświęcone krajom nordyckim.

Stawiamy na różnorodność, dlatego znajdziesz u nas najbardziej ekscytujące ciekawostki o Skandynawii dotyczące kuchni, aktywnego wypoczynku, finansów, planowania wyjazdu, stereotypów, zwyczajów czy świąt narodowych. Odkryjesz także najpopularniejsze atrakcje Skandynawii, takie jak Bornholm, Skania, Kullaberg, Kopenhaga, parki narodowe, most nad Sundem, zamki, twierdze, norweskie fiordy czy zniewalająca zorza polarna. Przygotowaliśmy praktyczne wskazówki dla odwiedzających Skandynawię oraz mnóstwo inspiracji dla tych, którzy wolą „hyggować” w domu.

Ciekawostki o Skandynawii

Poznaj tajemnice Wikingów, dowiedz się, czym jest Fika i na czym polega filozofia Lagom (nie mylić z Lego!). Odwiedź kraje skandynawskie bez wychodzenia spod ciepłego koca, gromadząc ciekawostki o Skandynawii i zapisując kolejne lokalizacje, do których warto zawitać. Mamy nadzieję, że znajdziesz u nas mnóstwo inspiracji i odkryjesz skandynawskie zwyczaje, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Zapraszamy do lektury!