Image Alt
Blog

Narciarstwo w Parku Narodowym Jotunheimen

Narciarstwo w dużej mierze polega na złapaniu i utrzymaniu równowagi. Wymaga skupienia i monitorowania ruchów swojego ciała, sterowania nartami, dostosowywania się do warunków śniegowych i ułożenia terenu. W górach warunki są zmienne, w ciągu kilku godzin możesz doświadczyć głębokiego śniegu, błota pośniegowego, lodu, muld, a wszystko to na jednym szlaku.

  1. Zapomnij o problemach
  2. Mekka narciarzy
  3. Park Narodowy Jotunheimen

Zapomnij o problemach

Jazda na nartach powoduje, że możesz zapomnieć o swoich problemach. Musisz skupić się na „tu i teraz”, żeby złapać równowagę, dzięki czemu Twój umysł się oczyszcza. Narciarstwo sprawia także, że o wiele bardziej doceniasz zimę. A gdzie można najdłużej się nią delektować? W Alpach? We Francji, Szwajcarii, Włoszech a może w Austrii? Nie! Najdłuższy sezon jest w Skandynawii, gdyż można tam jeździć do samego lata!

Mekka narciarzy

Uważana przez wielu za mekkę dla narciarzy w porównaniu z zatłoczonymi kurortami w innych częściach Europy, Skandynawia słynie z doskonałych warunków śniegowych, długiego sezonu narciarskiego (który często trwa od listopada do maja), dobrze przygotowanych tras zjazdowych i światowej klasy instruktorów narciarstwa. Ze względu na wysokie góry i dużą szerokość geograficzną, w Norwegii śnieg można znaleźć przez cały rok.

Park Narodowy Jotunheimen

Park Narodowy Jotunheimen w południowej Norwegii, położony mniej więcej pomiędzy Oslo a Bergen, jest jednym z doskonałych miejsc na letnie narciarstwo. Region jest łatwo dostępny. Istnieją dobrze przygotowane stoki i trasy zarówno dla narciarzy alpejskich, jak i biegowych.
W mitologii nordyckiej Jotunowie byli gigantami – trollami – żyjącymi w miejscu zwanym Jotunheimen, ale dziś niestety już ich tam nie spotkacie. Zamiast tego znajdziecie uśmiechnięte twarze narciarzy z całego świata. W miarę zbliżania się wiosennego sezonu narciarskiego wielu Norwegów podróżuje do Jotunheimen i Sjodalen. Dzięki stabilnemu klimatowi i warunkom, Jotunheimen stało się jednym z najpopularniejszych obszarów w kraju dla turystyki alpejskiej i narciarstwa poza trasami (off-piste). Trasy są zawsze dobrze przygotowane przez pługi lub skutery śnieżne i odpowiednio oznakowane, aby zapewnić bezpieczeństwo. A jeśli będziesz miał szczęście, możesz zobaczyć zarówno renifery, jak i łosie przemierzające narciarskie trasy.

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta