Image Alt
Blog

Największy park rozrywki w Szwecji

Park Parki rozrywki to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W szwedzkim Liseberg możemy skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie dają takie miejsca. Są tutaj kolejki górskie, wieże powolnego spadania, diabelskie młyny i wiele więcej. Liseberg  to największy park rozrywki w całej Skandynawii. Obiekt został otwarty w 1923 roku z okazji 300-lecia miasta Göteborg. Rocznie odwiedza go blisko 3 miliony osób i jest to prawie dwa razy więcej gości w stosunku do liczby osób odwiedzających naszą polską Energylandię.

  1. Szybkie…
  2. Straszne…
  3. Przyjazne dzieciom
  4. Kulinarny zawrót głowy

W Liseberg możemy korzystać z wielu atrakcji typowych dla parków rozrywki

Szybkie…

Do szybkich kolejek zalicza się m.in. Balder, drewnianą kolejkę górską mierzącą 36 metrów wysokości. Jej maksymalna prędkość to 90 km/h, a najbardziej strome zrzuty mają aż 70 stopni. Dla wielbicieli wodnych wojaży poleca się FlumeRide – kolejkę, której przejazd odbywa się z prędkością 60km/h, pokonując przy tym ostre zakręty, a także czternastometrowy wodospad!

Straszne…

Jedną z atrakcji przyprawiających o dreszcz ekscytacji jest AtmosFear VR, która zabiera śmiałków w gwiezdną przygodę, rodem z filmów science fiction. Podczas podróży kolejką pokonuje się tunele czasoprzestrzenne, odległe galaktyki, a nawet spotyka kosmitów. Zwieńczeniem tej niecodziennej podróży jest swobodny spadek z wysokości 100 metrów i to z prędkością 110km/h. Dla spotęgowania doznań goście parku mogą skorzystać z okularów VR. Niezapomnianą przygodą będzie dla nich także podróż Walkirią, najdłuższą w Europie Dive Coaster –  kolejką górską z pionowym spadkiem 50 metrów.

Przyjazne dzieciom

Atrakcji przyjaznych dzieciom jest również całe mnóstwo. Moją uwagę przykuła kolejka Högspänningen, która znajduje się tuż nad Króliczą Krainą. Przejazd odbywa się w gondoli, nad którą umieszczony jest daszek na kształt parasola. Podczas przeprawy gondole przemieszczają się na różnych wysokościach, co daje możliwość podziwiania królików z różnych poziomów i odległości.

Świetną atrakcją nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych członków rodziny jest także Salon Kryształowy. To wręcz idealne miejsce, aby nabrać trochę dystansu do samego siebie. Możemy tu bowiem zobaczyć swoje odbicia w specjalnych lusterkach, które powodują dziwne zniekształcenia i osobliwe formy naszych ciał. Nie sposób jest powstrzymać się wtedy od śmiechu.

Kulinarny zawrót głowy

Podczas pobytu w Liseberg nie musimy martwić się o jedzenie i picie. Park ma szeroką ofertę restauracji, kawiarni, a także barów typu fast food. Posiłek w Liseberg nie jest tym samym, co zwykły obiad jedzony w domu. Tematyczne restauracje przenoszą nas w całkiem inną, magiczną rzeczywistość. Liseberg ma w swojej kulinarnej ofercie dania z grilla, kuchnię włoską, międzynarodową, owoce morza, kuchnię szwedzką, kiełbaski, restaurację z produktami ekologicznymi i lokalnymi, naleśniki, klopsiki, lekkie posiłki i przekąski, najlepsze burgery w Szwecji, menu pubowe, gofry, kuchnię austriacką, a także coś dla wegan i miłośników kuchni roślinnej- restaurację The Green Room. Park rozrywki Liseberg jest genialnym pomysłem na spędzenie weekendu lub też wakacyjnego wypadu.  Przy okazji wyprawy do Szwecji zdecydowanie warto wpisać go na listę obowiązkowych atrakcji. W końcu mamy wakacje, a to jest idealny czas na taką przygodę.

Wielką popularnością w Parku Liseberg cieszy się karuzela
Jedną z wielu atrakcji Parku jest Diabelski Młyn

Autor: Aleksandra Powałka

Artykuł powstał przy współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie.

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta