Image Alt
Blog
Co kupić w Kopenhadze

Kopenhaga – zakupowy raj!

Kopenhaga to bezsprzecznie jedno z najbardziej wyjątkowych i największych skandynawskich miast. Pomimo że jednocześnie znajduje się w czołówce najdroższych, stanowi prawdziwy zakupowy raj. Co i dlaczego kupić w stolicy Danii? Dowiecie się, czytając nasz dzisiejszy artykuł.

  1. Oryginalne podarunki
    2. Smaki Skandynawii i świata
    3. Kopenhaga – nowa stolica mody
    4. Kopenhaga na weekend

Oryginalne podarunki

Wspominając zakupy i Kopenhagę nie sposób pominąć Strøget. To licząca ponad kilometr długości strefa piesza w Kopenhadze, pomiędzy Rådhuspladsen, a Kongens Nytorv. Każdy miłośnik zakupów z pewnością pokusi się o spacer tym deptakiem, bowiem jest jednym z najdłuższych w Europie.

Znajdziemy tam dosłownie wszystko, czego dusza zapragnie. Biżuterię, zegarki, a także flagowy duński produkt – Lego! Popularnymi pamiątkami są tu między innymi podobizny syrenki, wyroby z porcelany oraz znanego nad Bałtykiem bursztynu.

Chcąc podarować komuś cząstkę duńskiego Hygge warto postawić na świece. Pomimo iż nie najtańsze, cechuje je wysoka jakość i niepowtarzalne nuty zapachowe. Za ich pomocą, z pewnością stworzymy wyjątkową i kojącą atmosferę, znaną z duńskich domostw.

Inną istotną zaletą, jest wystrój i stylistyka, którą napotkamy w miejscowych lokalach. Spotkamy tu o wiele mniej tandetnych i słabych jakościowo kramów popularnych w innych europejskich stolicach.

Smaki Skandynawii i świata

Pamiętajmy, że zakupy to nie tylko pamiątki “rzeczowe”, ale również  jedzenie i napoje. Choć w pierwszym momencie Kopenhaga nie wydaje się wyróżniać spośród innych destynacji, to jednak może zasłużyć na miano kulinarnej stolicy Skandynawii.

Większość specjałów takich jak: frikadelle, Smørrebrød czy też hot-dogi z charakterystyczną czerwoną pølse, lepiej spożywać na świeżo, jednak znajdziemy i takie, które z powodzeniem przywieziemy ze sobą do Polski. Szczególnie warte uwagi są kraftowe duńskie piwa oraz wypieki, których są niekwestionowanymi mistrzami. Pisaliśmy trochę o duńskich pysznościach we wcześniejszych artykułach:

Jedzenie
Piwa

Kopenhaga – nowa stolica mody

Kopenhaga to też jedyne w swoim rodzaju miejsce do uzupełnienia naszej szafy. Obok miast takich jak Paryż, Londyn i Mediolan, Kopenhaga zaczyna coraz śmielej przebijać się ze swoimi trendami. Co więcej, styl Duńczyków, doskonale odzwierciedla ich charakter i coraz chętniej jest kopiowany na całym świecie. Zarówno w sklepach, jak i na ulicach zobaczymy oryginalne, lecz zarazem stonowane połączenia kolorów, jak i pozornie niepasujących do siebie elementów. Zupełnie jak mieszkańcy Danii, z wierzchu zachowawczy, kryją w sobie potężny charakter i osobowość. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że większość ubrań i dodatków, jakie napotkamy. W myśl skandynawskiego stylu życia są wykonane w trosce o środowisko. Chcecie wyglądać stylowo niczym mieszkańcy i mieszkanki Kopenhagi? Wyruszcie do niej w poszukiwaniu inspiracji i najmodniejszych ubrań.

Kopenhaga na weekend

Pomimo wszystkich atrakcji, warto pamiętać, że Kopenhaga nie należy do najtańszych i dlatego warto zaoszczędzić, chociażby na noclegu. Wybierając jedną z wycieczek promami Unity Line, możecie połączyć zwiedzanie i zakupowe szaleństwo w jeden weekend! Dodatkowo nie musicie przejmować się prowadzeniem auta lub mocno ograniczonym bagażem jak w przypadku lotu samolotem. Koniecznie sprawdźcie nasze wyjątkowe propozycje!

Źródło:
https://da.wikipedia.org/wiki/Str%C3%B8get_(K%C3%B8benhavn)

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta