Image Alt
Blog

Kolmården – park dzikich zwierząt

Kolmården to światowej klasy park dzikich zwierząt. Jest on domem dla 600 istot z całego świata oraz oferuje szeroki wybór atrakcji dla całej rodziny.

  1. Blisko jak nigdzie indziej
  2. Największe Zoo Skandynawii
  3. Edukacja najmłodszych

Blisko jak nigdzie indziej

Park oferuje naprawdę wiele atrakcji. Można wybrać się na spektakl skaczących delfinów, przejażdżkę gondolą Safari wśród zagród lwów, niedźwiedzi, łosi, żyraf i innych zwierząt. Zobaczysz je naprawdę z bliska, w sposób który nie jest możliwy w żadnym innym parku dzikich zwierząt na świecie.
Można stanąć twarzą w twarz z wielkim kotami w Tygrysim Świecie i z zachwytem obserwować, jak drapieżne ptaki przelatują nad głowami lub wybrać się na przejażdżkę kolejką górską o nazwie The Wildfire i zbliżyć się do niedźwiedzich szlaków.

Unikalna nowa kolejka górska Kolmården Wildfire jest najszybszą i drugą co do wysokości drewnianą kolejką górską w całej Europie. Z widokiem na Bråviken Wildfire oferuje zapierającą dech w piersiach jazdę na wysokości 132 metrów nad poziomem morza, maksymalną prędkość 113 km/h i prawie pionowy swobodny spadek. Za budowę najnowszej bestii Kolmården odpowiada amerykańska firma Rocky Mountain Construction.

Największe Zoo Skandynawii

Rozciągnięty na obszarze 1,5 km2 oraz odtwarzający naturalne środowisko zwierząt Kolmården Wildlife Park w Szwecji jest uważany za największe zoo w Skandynawii. Jest odwiedzany co roku przez ponad 600 000 osób. Można tu zobaczyć takie zwierzęta jak lew afrykański, lamy, koziorożce, antylopy, słonie azjatyckie, żyrafy, zebry, niedźwiedzie brunatne, goryle i jelenie. Zoo składa się również z delfinarium z delfinami butlonosymi, które codziennie wykonują pokazy dla zwiedzających. Podzielone na sekcje siedlisk, takie jak sawanna, pustynia, tropiki i lasy deszczowe zoo oferuje przejażdżki safari, które z pewnością będą rozkoszą dla dzieci. Park oferuje noclegi w luksusowym czterogwiazdkowym hotelu Vildmarkshotellet oraz wioskę namiotową w stylu afrykańskim w strefie Safari.

Edukacja najmłodszych

Park jest domem dla około 80 gatunków, prowadzi liczne projekty badawcze i konserwatorskie oraz służy jako źródło edukacyjne dla szwedzkich szkół. Kolmården jest członkiem Szwedzkiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz jego międzynarodowych odpowiedników EAZA i WAZA. W 2014 roku park zatrudniał w szczycie sezonu 600 osób. Kolmården jest częścią Parks and Resorts, wiodącej skandynawskiej grupy parków rozrywki, która obejmuje niektóre z najbardziej lubianych szwedzkich atrakcji: Gröna Lund, Kolmården, Aquaria, Furuvik i Skara Sommarland.

#Szwecja Aktywnie atrakcje Bornholm boże narodzenie ciekawostki Cydr Dania finlandia Fiordy historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Parki narodowe Plaże przy współpracy Rozrywka skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje transport Wakacje warto zobaczyć Wikingowie Zamki Zorza polarna Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta