Image Alt
Blog
Podróż Kamperem z Polski do Szwecji.

Kamperem do Szwecji!

Właściciele “domu na kołach” to prawdziwi szczęściarze! Mogą cieszyć się prawdziwą swobodą i spontanicznością podczas swoich wypraw. Celem podróży, którym warto się zainteresować jest Szwecja. Dlaczego? Z tego artykułu dowiecie się, dlaczego warto wyruszyć na wyprawę Kamperem do Szwecji!

1. Tanie zwiedzanie

2. Gdzie się wybrać?

3. O czym pamiętać?

4. Kamperem do Szwecji z Unity Line!

Kamper – sposób na Tanie zwiedzanie SkandynawiiPodróż po Szwecji kamperem może być tanim sposobem na zwiedzanie.

Szwecja nie należy do najtańszych krajów, dlatego kamper jest bardzo dobrym sposobem na poznanie tego wyjątkowego miejsca, bez większych wydatków. Pamiętajmy, że nawet nie będąc posiadaczem kampera lub przyczepy można je bezprzeszkód i dość tanio wynająć w Polsce. Również ceny miejsc postojowych za miastem nie powinny nas przerażać i wymagać dużych nakładów finansowych, Dla chcących obcować z naturą i oszczędzić każdą możliwą koronę również mamy dobrą wiadomość. W Szwecji panuje prawo Allemansrätten umożliwiające wolne korzystanie z dobrodziejstw natury, w tym również nocleg oraz rozbijanie obozu “na dziko”. Więcej o tym wyjątkowej zasadzie i praktycznych informacjach dotyczących biwaku pisaliśmy w jednym z artykułów.

Gdzie się wybrać?

To zależy od preferencji, lecz gdy chcecie zobaczyć jak najwięcej, warto celować w południową część kraju. Mając możliwość wybrania się kamperem do Szwecji, najbardziej zróżnicowane i przyjazne klimatem mogą okazać się regiony Skanii, Halland oraz Kalmar.
Półwysep Kullaberg, malownicze leśne tereny, wyjątkowe zamki i parki narodowe, w krótkim czasie można nacieszyć wzrok nieprawdopodobnymi widokami! Wiele osób wybierając się kamperem do Szwecji, równolegle planuje wędkarską wyprawę, a warte uwagi łowiska znajdziecie w naszym poprzednim wpisie.

O czym pamiętać?

Podczas planowania wyprawy kamperem do Szwecji warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii.

Można spodziewać się wyższych cen paliwa, niżeli te w Polsce i liczniej występujących stacji samoobsługowych. Drogi są dobrze skomunikowane i w większości przypadków nie wymagają uiszczania dodatkowych opłat, jednak zapłacimy za wjazd do niektórych miast.

Otrzymanie mandatu może być bardzo dotkliwe i dlatego warto ściśle przestrzegać ograniczeń prędkości:

  • autostrady 100/120 km/h,
  • drogi – 70/90 km/h,
  • teren zabudowany – 40/60 km/h.

Zatrzymując się na stacjach i campingach, możemy śmiało pić wodę z kranu. Praktycznie w całej Szwecji woda jest dobrej jakości i nadaje się do picia.

Kamperem do Szwecji z Unity Line!

Unity Line przygotowało dla Was wyjątkową ofertę! Aż -35% na przeprawy promowe z kamperem lub przyczepą oraz z kabiną w cenie! Pamiętajcie, że nawet bez pojazdu można poznawać uroki Szwecji. Dla niezmotoryzowanych lub chcących odpocząć od kierownicy czekają liczne interesujące propozycje wycieczek w naszym sklepie!

Źródło:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/szwecja

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta