Image Alt
Blog
Kopenhaga do zwiedzania przez cały rok

Dania — kraj do zwiedzania przez cały rok!

Choć niewielka, Dania to kraj o wielkim turystycznym potencjale. W odróżnieniu od niektórych dość sezonowych destynacji jest wspaniałym miejscem do zwiedzania o każdej porze roku! Niedowiarkom przedstawiamy kilka dowodów na poparcie naszej tezy.

1. Lego — w promieniach słońca letniego
2. Dania i barwy jesieni
3. Świąteczna stolica
4. Wiosenne przebudzenie 

Lego w promieniach słońca letniego


Lato to pora roku, podczas której spragnieni słońca Duńczycy korzystają z każdego jego promienia. Z tego powodu nie brakuje w tym kraju koncertów, wydarzeń kulturowych, czy też imprez na świeżym powietrzu. Latem warto wybrać się między innymi na jedną z licznych plaż, które oferuje nam długa linia brzegowa Danii.

Ze względu na relatywnie dużą ilość parków rozrywki w stosunku do małej powierzchni. Dania jest wspaniałym krajem do objazdowych wycieczek dla rodzin. Które dziecko nie będzie zachwycone z wyjazdu do najstarszego na świecie parku Dyrehavsbakken, położonego nieopodal Billdun zoo Givskud, czy słynnego na cały świat Legolandu, o którym pisaliśmy we wcześniejszych wpisach.

Dania i barwy jesieni

Co można zobaczyć w Danii jesienią? Choć Polacy są przyzwyczajeni, że jest to nostalgiczna i smutna pora roku, Duńczycy mają na nią swoje sprawdzone sposoby.

Jako najszczęśliwsi ludzie na świecie i jakoby prekursorzy idei Hygge, Duńczycy potrafią czerpać to, co najlepsze z tej pory roku. Niepowtarzalny klimat lokalnych pubów, kawiarni czy nawet atmosfera, którą tworzą sami w domu za pomocą świec i domowych wypieków.

Niewątpliwie jednym z aspektów jesieni, którego zazdroszczą zwłaszcza polscy uczniowie są efterårsferie, czyli ferie jesienne. W 2021 roku przypadają na tydzień 16-24 października i jest to czas, w którym z tytułu wolnego otwiera się wiele sezonowych atrakcji. Zaś po feriach emocje wśród młodzieży wcale nie opadają, gdyż zbliża się ukochane przez nich Halloween!

Niemcy wylansowali swój Oktoberfest, lecz czy syczeliście o duńskim J-dag

To coroczne święto ma miejsce w pierwszy piątek listopada, ze względu na wprowadzenie świątecznego napoju ze znanego browaru Tuborg. Chociaż celebracja ma miejsce w listopadzie, atmosfera jest niewątpliwie bardzo świąteczna.

Świąteczna stolica

Jeżeli mowa o świętach Bożego Narodzenia, Dania jest miejscem, w którym bezsprzecznie nie zaniedbuje się tej daty. Zimą miasta, witryny sklepowe oraz domy rozświetlają piękne światełka i tematyczne ozdoby. Szczególnie zauważalne jest to w stolicy — Kopenhadze, gdzie corocznie organizowane są jarmarki świąteczne. Do najpopularniejszych, niewątpliwie zaliczają się te organizowane w słynnych ogrodach Tivoli.

Pomimo że parki narodowe i piękno duńskiej natury może zachwycać o każdej porze roku, większość osób decyduje się na atrakcje ulokowane w miastach. O tym, co można zobaczyć w Danii za darmo, wspominaliśmy w poprzednim artykule.

Wiosenne przebudzenie

Wiosna to również pora roku, podczas której z pewnością warto odwiedzić Danię. Piękno budzącej się do życia przyrody to nie jedyny ku temu powód, gdyż pomimo że zaczyna się robić coraz cieplej, nie musimy obawiać się tłumów turystów, chociażby nad Morzem Wattowym.

Szczególnie zachwyca o tej porze również Bornholm, czyli zielona wyspa Bałtyku, jeżeli jednak chcielibyście ją odwiedzić, a nie chcecie czekać aż do wiosny możecie skorzystać z propozycji wycieczek od Unity Line. 

Źródło: https://www.visitdenmark.no/danmark/aktiviteter/host/host-i-danmark

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta