Image Alt
Blog

Cztery pory roku w Szwecji

Kiedy najlepiej udać się do Szwecji? Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Każda z pór roku ma swój unikalny urok i może zaoferować nam niepowtarzalne atrakcje.

1. Wiosna

2. Lato

3. Jesień

4. Zima

5. Oferta

Wiosna

Gdy po zimie natura budzi się do życia, Szwecja zachwyci nas swoją niepowtarzalną roślinnością. Przy sprzyjającej pogodzie warto aktywnie spędzić czas, na przykład wybierając się na wycieczkę rowerową. Dobrze skomunikowane ścieżki i malownicze widoki to połączenie idealne.

Osoby preferujące spokojniejszy wypoczynek powinny spróbować swoich sił w wędkarstwie. W Szwecji nie brakuje łowisk, w których można schwytać rekordowe okazy!

Na samej północy pod koniec maja rozpoczyna się dzień polarny. Tak więc odwiedzając kraniec Szwecji mamy niepowtarzalną okazję, aby doświadczyć “niekończącego się dnia”.

6 czerwca obchodzone jest zaś święto narodowe Sveriges Nationaldag nazywane także Dniem Flagi. Tego dnia w miastach możemy natknąć się na różne ciekawe wydarzenia i oczywiście setki niebiesko-żółtych flag.

LATO


Początek lata zapowiada letnie przesilenie celebrowane w Szwecji jako Midsommardagen. Uczta na świeżym powietrzu, tańce wokół słupa majowego oraz pieśni – to wspaniały sposób na powitanie tej radosnej pory roku.

Z uwagi na rozpoczynające się wakacje, Szwecja latem będzie trafionym wyborem dla rodzin z dziećmi. Co powiedzielibyście na nocowanie pod namiotami? Prawo zwyczajowe tego kraju pozwala na rozbicie obozu i nocleg praktycznie w dowolnym miejscu.

Jeżeli jednak poszukujecie ekstremalnych wrażeń, koniecznie odwiedźcie jeden ze szwedzkich parków rozrywki. Największy skandynawski park Liseberg, najstarszy szwedzki – Grona Lund, a może niezwykły świat Astrid Lindgren? Wybór jest naprawdę spory!

Zwieńczenie lata jest równocześnie sezonem na raki. Dlatego Szwedzi bardzo chętnie urządzają wtedy rakowe przyjęcia! Jeżeli jesteście ich smakoszami – nie ma lepszej okazji, aby odwiedzić Szwecję.

Jesień

Złote liście barwiące lasy sprzyjają spacerowym eskapadom. W myśl skandynawskiego powiedzenia – “Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania” wyposażeni w dobrą odzież termiczną możemy śmiało ruszać na piesze wyprawy. Przy okazji możemy zebrać wiele skarbów – pomimo że szwedzkie lasy obfitują w grzyby, nie ma tu tak wielu entuzjastów ich zbierania, jak w Polsce.

Jesienią warto odwiedzić także sady jabłkowe na południu kraju. W Kivik wytwarzany jest tradycyjny cydr zaliczany do jednych z najlepszych na świecie.

Zima


Liczne stoki narciarskie w Szwecji zachęcają do zimowego szaleństwa. Kilka sprawdzonych destynacji możecie znaleźć w jednym z naszych wcześniejszych wpisów.

Oprócz samych nart i snowboardu Szwedzi chętnie korzystają ze skuterów śnieżnych czy też psich zaprzęgów. Inną uwielbianą przez nich rozrywką jest morsowanie.

Nie można nie wspomnieć o niepowtarzalnej grudniowej atmosferze świąt, która panuje w szwedzkich miastach. W tym sezonie z pewnością znajdziemy w nich piękne i niepowtarzalne prezenty świąteczne dla bliskich.

Oferta promocyjna

Nie możecie zdecydować się kiedy wybrać się do Szwecji? Mamy rozwiązanie dla tego dylematu. Promocja obejmująca wszystkie wycieczki dostępne w naszej ofercie! Przy zakupie biletów na trzy wydarzenia, czwarte zakupicie za połowę ceny! To idealna okazja, aby zobaczyć Szwecję o każdej porze roku!

#Szwecja Aktywnie atrakcje Bornholm boże narodzenie ciekawostki Cydr Dania finlandia Fiordy historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Parki narodowe Plaże przy współpracy Rozrywka skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje transport Wakacje warto zobaczyć Wikingowie Zamki Zorza polarna Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta