Image Alt
Blog
Podróż rowerowa przez Szwecję

Aktywne zwiedzanie Szwecji

Jak wiemy z poprzednich wpisów, że Skandynawowie kochają sport i friluftsliv. Te dwie miłości można ze sobą połączyć! Zaplanować aktywne zwiedzanie, oraz podziwiać niezwykłe krajobrazy Szwecji. Jak? Najlepiej rowerem! Wybierzmy się w podróż po niesamowitym południu Szwecji, gdzie czekają na nas zabytki, malownicze miasteczka portowe oraz tajemniczy kamienny monument.

  1. Dlaczego rowerzyści kochają Szwecję?
  2. Co warto zobaczyć?
  3. Nie zapomnij!
  4. Aktywne zwiedzanie z Unity Line

Dlaczego rowerzyści kochają Szwecję?

Jednym z najlepszych sposobów na aktywne zwiedzanie południowego wybrzeża Szwecji jest rower – dlaczego? Przyjazny łagodny klimat i liczne dobrze skomunikowane szlaki, stwarzają idealne warunki do rowerowych przejażdżek niemal przez cały rok. Krajobraz jest dość zróżnicowany, dzięki czemu trasy są ciekawe i nawet na krótkim odcinku można wiele zobaczyć. Przykłady interesujących tras opisywaliśmy we wcześniejszym wpisie.

Co warto zobaczyć podróżując rowerem po Szwecji?

Południe Szwecji ma wiele do zaoferowania, między innymi możemy tam zobaczyć:

Ales Stenar – zespół niemal 60 głazów ułożonych w mistyczny krąg. Powstał około 1000 do 1500 lat temu najprawdopodobniej jako miejsce kultu religijnego, obserwatorium astrologiczne lub grobowiec. Czy uda się Wam odkryć jego tajemnice?

Twierdza Glimmingenhus – XVI wieczny zamek, a zarazem najlepiej zachowana średniowieczna warownia w Skandynawii! Wyjątkowa architektura, niesamowite kamienne grafiki i zapierające dech w piersi legendy, to miejsce koniecznie trzeba zobaczyć!

Miasteczka portowe – charakterystyczny krajobraz z drewnianymi domkami, który znamy z pocztówek, mariny z zacumowanymi łodziami i swojska atmosfera. Małe miasta portowe nie tylko cudownie wyglądają, lecz są również okazją do odpoczynku oraz urządzeniu fiki przy kawie i ciastku.

Na rower do Szwecji Nie zapomnij

Przed podróżą pamiętajmy, aby dokładnie sprawdzić stan naszego roweru oraz zabrać najważniejsze rzeczy:

– kask i wygodna odzież,
– zapięcie do roweru,
– butelkę lub bidon z wodą,
– okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem,
– karta płatnicza – nie wszędzie w Szwecji można płacić gotówką (punkty kontantfri)
– dokumenty (paszport lub dowód osobisty)

Aktywne zwiedzanie z Unity Line

Wyjątkowe propozycje wycieczek rowerowych po Szwecji czekają na Was w naszym sklepie, do którego serdecznie zapraszamy. Jeżeli lubicie łączyć sport i wypoczynek, znajdziecie tam również rejsy z innymi aktywnościami. Przekonajcie się sami i sprawdźcie aktualną ofertę

Rowerowy Raj 10-11.09.2021
Rowerowy Raj 18-20.07.2021

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta