Image Alt
Blog
Kamper w Szwecji

5 sposobów na tanie kamperowanie

Jednym z ciekawszych sposobów na podróżowanie po Skandynawii jest zdecydowanie kamper. Dostarcza niesamowitych wrażeń, poczucia wolności, pozwala na spontaniczność… nie sposób opisać jego wszelkich zalet. Do pełni szczęścia zwolennicy kamperowych przygód życzyliby sobie tylko jak najkorzystniejszych cen paliwa. Ale czy Skandynawia musi być droga? Przedstawiamy dziś 5 trików na tanie kamperowanie!

1. Nocuj po szwedzku

2. Gotuj samodzielnie

3. Najlepsze atrakcje są darmowe

4. Sprawdź stan kampera przed wyjazdem
5. Korzystaj ze zniżek!

Nocuj po szwedzku

Aspekt, dzięki któremu kamper zyskał sobie tylu miłośników to zdecydowanie swoboda wyboru naszej destynacji. Nie ograniczają nas terminy lotów, odjazdu pociągu czy hotelowej rezerwacji. Gdzie i co warto zwiedzać kamperem w krajach skandynawskich, opisywaliśmy już przy okazji wcześniejszego wpisu.

Aby zminimalizować koszty noclegu do zera, można skorzystać z przysługującego nam w Norwegii i Szwecji prawa allemansrätten, które pozwala na rozbicie campingu w niemalże dowolnym miejscu (pamiętajmy, że dotyczy to rozbicia namiotu, a nie parkowania samego kampera).

Gotuj samodzielnie

Dużą część wakacyjnego budżetu wykorzystuje się na jedzenie. Warto skorzystać z miejsca, które zapewnia kamper i zrobić zakupy suchych produktów na zapas w Polsce, a podczas podróży dokupować tylko część artykułów. Nie oznacza to, że mamy odmawiać sobie wyjść do lokalnych gastronomii, a jedynie ograniczyć je, by nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla portfela. Pamiętajcie, że część szwedzkich łowisk nie wymaga karty, ani pozwolenia – tak więc kolację można sobie nawet złowić!

Najlepsze atrakcje są darmowe

Chociaż Skandynawia uchodzi za kosztowną, to co w niej najlepsze jest za darmo! Listę można rozpocząć od szwedzkich autostrad. Są utrzymane w bardzo wysokim standardzie, dobrze oświetlone i co najważniejsze zupełnie darmowe!

Podróżując po Norwegii oraz Szwecji, wspomniane już prawo allemansrätten gwarantuje wolny dostęp do cudów natury. Tak więc można do woli korzystać z lasów, górskich szlaków, pnących się nad fiordami klifów, rzek i jezior, zachowując oczywiście przy tym szacunek dla przyrody.

Co do zwiedzania miast i tu spotkamy ciekawe bezpłatne opcje. W norweskiej stolicy możemy za darmo zobaczyć wystawy Muzeum Narodowego z „Krzykiem” Muncha, Storting, a także ratusz Oslo’s Rådhus, w którym rozdawane są nagrody Nobla.

Z kolei szwedzka stolica oferuje m.in.: Muzeum Średniowiecznego Sztokholmu, uroki wysepki Riddarholmen, a także liczne spacery w ramach Free Tour Stockholm! 

Warto pamiętać, że przy zakupie dedykowanych kart turystycznych w dużych miastach większość atrakcji oraz transport miejski będzie w jej cenie.

O darmowych atrakcjach w Danii pisaliśmy tutaj. 

Sprawdź stan kampera przed wyjazdem

Bardzo kosztowną kwestią w przypadku podróży własnym pojazdem są wszelkiego rodzaju nieprzewidziane usterki. Aby ich uniknąć, przed podróżą należy udać się na gruntowny przegląd, sprawdzić stan ogumienia i wymienić wszelkie płyny.

Korzystaj ze zniżek!


Doskonałym sposobem na kamperowe oszczędności jest oczywiście korzystanie ze zniżek. Gdzie je znaleźć? Oczywiście na unityline.pl!

W sezonie dostępna jest zniżka35% na przeprawy promowe do Szwecji w jedną lub obie strony. Dotyczy ona zarówno kamperów, jak i aut z przyczepami campingowymi.

Przy rezerwacji, wystarczy podać kod promocyjny “SC”. Oferta dostępna telefonicznie: +48 91 88 02 909 oraz pod mailem: rezerwacje@unityline.pl

https://www.unityline.pl/oferty/oferty-indywidualne/promocja-dla-kamperow

#norwegia #Szwecja Aktywnie Bornholm boże narodzenie ciekawostki Ciekawostki o Skandynawii Cydr Dania finlandia góry historia islandia jedzenie język Kopenhaga kraje nordyckie kuchnia Kuchnia Skandynawska Kultura Lagom Laponia Mitologia natura Nordic Walking Norwegia Olimpiada Plaże przy współpracy Rozrywka Sauna skandynawia Skania Spacer Sport Szwecja tradycje Wakacje Wikingowie wycieczka Zamki Zwiedzanie Zwyczaje Zwyczaje w Skandynawii Święta